انجمن علمی بهداشت کار ایران       انجمن علمی بهداشت کار ایران
اطلاعیه شمار3  صورت جلسه هیات مدیره انجمن علمی بهداشت کار ایران با ریاست محترم مرکز سلامت ومحیط کار جناب آقای دکتر جنیدی درخصوص آزمون تعیین
صلاحیت فنی مسئولین بهداشت حرفه ای 
 
اطلاعیه شماره1آزمون تعیین صلاحیت فنی ممیزان بهداشت کار  1400
اطلاعیه شماره1آزمون تعیین صلاحیت مسئولین بهداشت حرفه ای1400
 
اطلاعیه شماره 1آزمون 98
خدمت تمامی اساتید، دانشجویان و همکاران گرامی در رشته بهداشت حرفه ای؛
با عرض سلام و ادب
بدین وسیله به اطلاع می رساند اولین دوره آزمون تعیین صلاحیت ممیزان بهداشت کار توسط انجمن علمی بهداشت کار ایران اجرا خواهد شد. لطفاً به نحو مقتضی این مهم را به اطلاع ذینفعان جامعه بهداشت حرفه ای کشور برسانید. اطلاعات بیشتر در این خصوص از طریق نامه های متعلق به مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در خدمت عزیزان قرار داده میشود. جدول زمان بندی آزمون در صفحه اصلی سایت انجمن نیز قابل مشاهده می باشد
با تشکر
انجمن علمی بهداشت کار ایران
 
اطلاعیه شماره 2 ازمون98
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
مرکز سلامت محیط و کار

پیرو دستورالعمل ابلاغی "ضوابط اجرایی انجام خدمات ممیزی بهداشت کار"  مورخ 98/6/12 به استحضار می رساند با توجه به واگذاری مسئولیت برگزاری " آزمون مرحله اول تعیین صلاحیت فنی ممیزان بهداشت کار" به انجمن بهداشت کار ایران، ثبت نام اولین مرحله این آزمون از طریق سامانه آزمون به آدرس http//:azmoon.ioha.ir از تاریخ 26 بهمن ماه سال جاری انجام خواهد شد. علاقمندان شرکت در این آزمون به اطلاعات مندرج در سامانه آزمون مراجعه نمایند.
در صورت هرگونه پرسش، کلیه داوطلبین می توانند با دفتر انجمن علمی بهداشت کار ایران، سرکار خانم مهندس اخلاص با شماره تلفن 88992664-021 تماس حاصل فرمایند.
 
 
Capture
 
اطلاعیه شماره 3

خدمات ممیزی بهداشت کار در دفاتر خدمات سلامت

یکی از فعالیتهای مهم دردانشگاهها، تفکیک برنامه­های حاکمیتی و غیرحاکمیتی است. تقویت نظارت­های حاکمیتی به منظور تامین سلامت کار و کارگر و محیط کار و نیز کسب مشارکتهای مردمی و استفاده از توان بخش خصوصی از اولویت های اساسی دربرنامه­های غیرحاکمیتی است. در راستای اجرای سیاست‌های کلی سلامت و مطابق قوانین تشکیلات و وظایف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دفاتر خدمات سلامت در استان تهران (در سه دانشگاه؛ دانشگاهای علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی) و 2 دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی قم و نیشابور ایجاد شده است.

این دفاتر به منظور کاهش هزینه ها، افزایش پوشش های نظارتی و ارتقای کیفی بهداشتی و همچنین به منظور اشتغال­زایی دانش آموختگان در رشته مهندسی بهداشت حرفه­ای می باشد.

در حال حاضر در کشور، تعداد 195 دفتر خدمات سلامت در بخش مهندسی بهداشت محیط با ایجاد حدود 1700 فرصت شغلی برای دانش آموختگان دانشگاهی ایجاد شده است، لازم به ذکر است که در طرح پایلوت، با تعداد 80 دفتر خدمات سلامت با ارائه خدمات بهداشت محیط، بوجود آمده است که در مجموع حدود 25 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در راستای ارتقاء سلامت محیط کار هزینه (سرمایه گذاری) شده است که" صرفه جویی اقتصادی رقمی بالغ بر 136099408000 ریال انجام شده است. در این راستا، افزایش پوشش های نظارتی و ارتقای کیفی شاخص های بهداشتی از جمله دستاوردهای این برنامه بوده است" که تمامی اطلاعات آن برای بهره­برداری بخش دولتی بدون پرداخت هزینه مهیا شده است و اطلاعات آن در سامانه ممیزی بهداشت برای برنامه­ریزی در اختیار معاونت­های بهداشتی می­باشد.

با توجه به کسب این دستاوردها توسط دفاتر خدمات سلامت، معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نظر دارد خدمات دیگری از جمله برنامه­های بهداشت حرفه­ای را نیز به شرح وظایف این دفاتر اضافه نماید. در واقع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام به واگذاری کار مردم به مردم نموده و نقش خود را در نظارت مستمر بر این امر ارتقاء داده است.

پیش بینی می گردد با توسعه خدمات ممیزی بهداشت کار در دفاتر خدمات سلامت به بیش از 300 دفتر در کشور تا یکسال آینده، حدود 2000 نفر از دانش آموختگان دانشگاهی در رشته مهندسی بهداشت حرفه­ای مشغول بکار گردند.

لذا قبول شدگان در آزمون تعیین صلاحیت فنی ممیزان بهداشت کار می­توانند با دریافت گواهی قبولی در آزمون با توجه به درخواست و ارائه مدارک خود به عنوان مسئول فنی و ممیز بهداشت کار در دفاتر خدمات سلامت درخواستی مشغول بکار گردند.

قابل ذکر است"قبولی در آزمون برای قبول شدگان، امتیازی فراتر از آنچه در دستورالعمل اختصاصی "ضوابط اجرایی انجام خدمات ممیزی بهداشت کار" (قابل دانلود در سامانه آزمون) ایجاد نخواهد کرد و به منزله استخدام نیست" و به منزله یکی از شرایط ورود به دفاتر خدمات سلامت می­باشد.

 

ارتباط با انجمن

آدرس : دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران - گروه بهداشت حرفه ای - دفتر انجمن علمی بهداشت کار ایران

تلفن : 88992664

فکس : 88992665

صندوق پستی : 119/13155